Останні події
Актуальні події проєкту
Анонс дискусії "Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні"
27 жовтня 2023 р, м. Київ

Cover

Запрошуємо долучитися до публічної дискусії "Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні", яка відбудеться в Києві в п'ятницю,  27 жовтня 2023 р., з 13:30 до 17:00 год. Реєстрація можлива за посиланням. Попередня програма заходу знаходиться тут.

Метою дискусії є визначення перспектив та викликів на шляху до створення енергетичних спільнот в Україні, обговорення відповідних законодавчих передумов і фінансових стимулів, а також презентація відповідного досвіду країн ЄС та напрацювання шляхів для ширшого залучення населення у спільне виробництво і споживання ВДЕ. 

Енергетичні спільноти - це обʼєднання громадян для колективного виробництва, споживання та постачання електроенергії з відновлюваних джерел. Створення та поширення практики таких спільнот в Україні може стати одним із ключових факторів для досягнення енергетичної незалежності споживачів, декарбонізації громад та створення доданої економічної та соціальної вартості на місцях. Окрім того, практика енергетичних спільнот закріплена, серед іншого, в Четвертому Енергетичному Пакеті ЄС, положення якого є обовʼязковими для впровадження в країнах-членах ЄС. Україна вже зараз може переймати позитивний досвід прос’юмінгу та децентралізації енергетичної системи, запроваджуючи сприятливі умови для створення енергетичних спільнот. 

В той же час, розвиток громадської енергетики в Україні поки що відбувається вкрай повільно. Для того, аби дослідити передумови та виклики для енергетичних спільнот, команда проекту “Civil Society Energy for Resilient Ukraine” ініціювала проведення фокус-групових досліджень серед релевантних стейкхолдерів сектору ВДЕ на національному, регіональному та локальному рівнях. Під час дискусії будуть презентовані та обговорені основні висновки цього дослідження. Результати фокус-груп та експертних дискусій увійдуть до “Білої книги громадської енергетики в Україні”, яка наведе ряд рекомендацій українським законодавцям та органам місцевого самоврядування для розвитку і підтримки сталих суспільних ініціатив. 

На дискусії висвітлюватимуться наступні питання: 

  • Передумови та переваги громадської енергетики в Україні.  
  • Досвід і приклади створення енергетичних спільнот в країнах ЄС.  
  • Законодавча база та регулювання енергетичних спільнот в Україні.  
  • Можливості фінансування та інвестицій в проекти енергетичних спільнот.  
  • Перспективи розвитку та виклики для створення та функціонування енергетичних спільнот.  

Вхід на захід вільний для зареєстрованих учасників, кількість місць обмежена. Адреса місця проведення буде надіслана зареєстрованим учасникам. Участь в дискусії можлива онлайн. Захід транслюватиметься на сторінці проєкту в соціальних мережах. 

Принагідно запрошуємо експертів долучитись до фокус-групового дослідження про щодо інформаційної та соціально-екологічної бази, державної підтримки, потенційних моделей та очікуваних переваг енергетичних спільнот в енергетичній безпеці та декарбонізації. Реєстрація можлива до 25 жовтня за посиланням

Організатори: ГО «Агенція сталого розвитку «СИНЕРГІЯ» та німецький кооператив wechange eG. Публічна дискусія проходить в рамках проекту «Civil Society Energy for Resilient Ukraine» за сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. 

Реєстрація та програма дискусії.