Останні події
Актуальні події проєкту
Початок Кейс-чемпіонату RE-ENERGIZE UKRAINE
Відкрито реєстрацію для учасників
Кейс-чемпіонат

Вирішуй кейси з зеленої енергетики та створюй енергетичні спільноти!

Чемпіонат рішень з зеленої енергетики для реальних кейсів від територіальних громад України. Від громад — обʼєкти, якими користуються тисячі людей, та готовність впроваджувати твій проєкт. Від тебе — час і бажання допомагати та вчитись. Від нас — навчання та менторство, допомога у пошуку фінансування, щоб ідея стала проєктом, а він був реалізованим. 

Глибокі знання у зеленій енергетиці не обовʼязкові, головне — бажання долучатися і змінювати громади. З іншим ми допоможемо. Ви готові? 

Як взяти участь? 

1. Ознайомитись з умовами участі

Детальні умови проведення кейс-чемпіонату описано в цьому документі. Знаходь там відповіді на питання та контакти організаторів.

2. Отримати завдання 
Залиши свої контакти через форму внизу цієї сторінки або за цим посиланням та отримай описи кейсів з усіма деталями завдання. 

3. Обрати кейс та зареєструватися 
Разом з командою від двох до п'яти осіб обирай кейс громади, який ти будеш вирішувати. 

4. Навчатися та практикуватися 
Приходь на навчальні зустрічі та консультації з менторами, які допоможуть вирішити кейс. 

Що отримають учасники? 

 • Знання й досвід, необхідні для планування, розвитку й управління проєктами відновлюваної енергетики та створення «зелених» енергетичних спільнот. 

 • Усі команди зможуть отримати індивідуальні консультації від менторів чемпіонату та якісний зворотний звʼязок для перетворення своєї ідеї у проєкт, який потенційно можна реалізувати. 

 • Можливість допомогти громадам забезпечити енергетичну стійкість під час війни та «зелений» енергетичний підхід в процесі відбудови. 

 • Всі учасники, які подадуть рішення, отримають іменний сертифікат про участь у проєкті, який може доповнити CV. 

 • Найкращі команди отримають індивідуальне наставництво від українських та німецьких менторів та готовий бізнес-план проєкту. 

Окрім того, три найкращі команди чемпіонату: 

 • Стануть учасниками навчального візиту до Німеччини у 2024 році та 

 • Отримають грошові призи у розмірі 25.000 грн, 20.000 грн та 15.000 грн. 

Кейси 

Громади з різних куточків України підготували свої обʼєкти, на яких готові реалізувати ваш проєкт «зеленої» енергетики. Усі вони відіграють важливу роль для життів мешканців громади, тож ваш проєкт може допомогти десяткам тисяч людей. Детальний опис обʼєктів та завдання ви отримаєте після реєстрації у формі внизу цієї сторінки. 

 • Покровська селищна територіальна громада, Дніпропетровська область: Забезпечення енергонезалежності Покровської лікарні, у якій наразі надається медична допомога мешканцям та ВПО. 
 • Вараська міська територіальна громада, Рівненська область: Переведення на ВДЕ обʼєктів централізованого водопостачання та водовідведення, що є частиною критичної інфраструктури. 

 • Бердичівська міська територіальна громада, Житомирська область: Живлення «зеленою» енергією міського Палацу культури, на базі якого існує 36 клубних формувань, серед яких аматорський хор ветеранів, ансамблі, циркова студія та інші. 

Графік чемпіонату

Перегляд завдань 
Залишай контакти у формі внизу цієї сторінки. На вказану пошту прийде інформація щодо подальших кроків та детальні описи усіх кейсів чемпіонату. 

Пошук команди 
Брати участь можна самостійно або у складі команди до п'яти людей. Запрошуй друзів або приєднуйся до Telegram-чату чемпіонату для пошуку однодумців. 

Реєстрація на кейс 
Після того, як ви обрали кейс, необхідно зареєструватися на нього. Кожен учасник заповнює форму вибору кейсу, де також зазначає, чи працює він/вона самостійно, чи в команді. Дедлайн реєстрації на кейси - 16 липня 2023 року.

Графік

13 липня, четвер, 15:00 - 16:30 
Урочисте відкриття чемпіонату RE-ENERGIZE UKRAINE. Долучайтесь до події тут
Онлайн зустріч з організаторами та представниками громад, на якій познайомимося, розповімо деталі проєкту, кейсів, усі етапи, а також відповімо на ваші запитання.

17 липня, 15:00-16.30 
Освітня зустріч. Енергетичні спільноти: сила громад для стійкої України. Європейський досвід (англійською мовою). Долучайтесь до події тут.
Спікери: 

 • Katharina Habersbrunner, Board member, Bündnis Bürgerenergie, Німеччина 
 • Märt Helmja, CEO, Energie Ühistu, Естонія 

19 липня, 15:00 - 16:30 
Освітня зустріч. Розробка бізнес-планів та бізнес-моделей проєктів відновлюваної енергетики. Долучайтесь до події тут.
Спікери: 

 • Сергій Кравчук , директор KNESS Energy, Вінниця, Україна 
 • Михайло Ганчук, директор компанії ТОВ "Промавтоматика Вінниця", депутат ВМР 8 скликання 

21 липня, 15:00 - 16:30
Освітня зустріч. Фандрейзинг, або залучення ресурсів для реалізації ідей і локальних проєктів ВДЕ. Долучайтесь до події тут.

 • Христина Касьянова, голова комітету Енергетики та енергетичного переходу переходу Німецько-Української торгівельно-промислової палати, AHK Ukraine
 • Chris Vrettos, фінансовий менеджер європейської спілки енергетичних кооперативів REScoop

30 липня, неділя, 23:59 
Дедлайн завантаження рішень 
Завантажуйте свої рішення у вашій робочій групі. 

4 серпня, четвер 
Відбір півфіналістів 
Представники громад спільно з експертами з відновлювальної енергетики перевірять рішення та оберуть найкращі, автори яких представлять свої ідеї у фіналі чемпіонату. 

7-11 серпня 2023 
Менторські консультації 
Консультації з менторами під час індивідуальних онлайн зустрічей, які допоможуть оцінити розроблені ідеї, визначити слабкі місця та підкажуть корисні ресурси для вдосконалення рішення. 

17 серпня 2023 
Онлайн-фінал 
Фінал, онлайн-презентація найкращих проєктів для менторської програми перед суддівським журі та представниками громад. 

Вересень-жовтень 2023 
Менторська програма 
Ментори проєкту будуть підтримувати команди учасників разом з представниками громади у пошуку фінансування та практичній реалізації запропонованого рішення. 

Жовтень 2023 
Фінальна подія проєкту 
Урочиста офлайн-онлайн подія (місце та час проведення фіналу будуть оголошені згодом) 

Ментори 
Імена менторів будуть оголошені незабаром! 

Хто може брати участь?
Участь можна брати самостійно або в команді до 5 осіб. Запрошуємо енергоменеджерів, студентів-енергетиків старших курсів, інженерів-енергетиків, громадські організації, активістів та інші зацікавлені ініціативні групи для пошуку ефективних способів використання відновлювальних джерел енергії у громадах. 

Хочеш проглянути кейси? Реєструйся у формі нижче або за цим посиланням.