Останні події
Актуальні події проєкту
Практичний воркшоп з монтування гібридних балконних сонячних станцій у Києві
Продовження проєкту «Зелена відбудова України: сталі рішення для житла ВПО"

У продовження проєкту «Зелена відбудова України: сталі рішення для житла ВПО», 28 жовтня 2023 року у Київському інституті відновлюваної енергетики НАНУ відбувся практичний воркшоп з монтування та налаштування гібридної балконної сонячної системи. Теоретичні знання для якого учасники отримали від час освітньо онлайн вебінару напередодні, 20 жовтня 2023 року.

Заходи проводяться ГО "Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ" у партнерстві з ГО Громада та Ukraine-Hilfe Berlin e.V. за фінансової підтримки Фонду Nord-Süd-Brücken e.V. з коштів Агентства з питань співробітництва у сфері розвитку м. Берлін та Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна».

 

Practical Workshop 1

Перед учасниками із вітальними словами виступили представники організаторів та донорів проєкту. Зокрема відкрила захід Ірина Кондратенко -координаторка програми "Зміни клімату і енергетична політика" представництва Фонду Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна. Ірина говорила про важливість розвитку зеленої енергетики, зокрема на локальному рівні. Від ГО Ukraine-Hilfe Berlin e.V. взяла слово Юлія Айхгофер та зауважила, що сьогодні гібридні СЕС це навіть більше не про клімат, а про безпеку та автономність. Арина Сатовська, голова ГО Громада, розповіла про проєкти допомоги для ВПО та людей, що постраждали від окупації Київської області. Від Інституту відновлюваної енергетики НАНУ виступив Степан Кудря - директор інституту. Він наголосив на важливості проведення спільних навчальних заходів наукових та навчальних установ з громадськістю у співпраці з громадськими організаціями та розповів про переваги встановлення автономних СЕС.

 

Practical Workshop 2

Учасниками проєкту стали 25 небайдужих активістів, науково-педагогічних працівників, енергоменеджерів, внутрішньо-переміщених осіб, які навчають, відбудовують, реконструюють або планують використовувати балконні сонячні станції. Під час воркшопу учасники мали змогу закріпити на практиці отримані теоретичні знання. Тренерами проєкту стали Тарас Бондаренко та Павло Деременда - представники НЕК Укренерго. У першій частині воркшопу відбулася демонстрація та пояснення особливостей під'єднання та монтажу гібридної балконної СЕС, учасники мали можливість задати уточнюючі запитання, а у другій частині, розділившись на три робочі групи та отримавши необхідне обладнання, команди самостійно змонтували гібридні СЕС під наглядом експертів. 

 

Practical Workshop 3

У другій половині дня учасники проєкту познайомилися із роботою теплового насосу, який встановлено в Інституті відновлюваної енергетики НАНУ, про особливості його роботи розповів Олексій Зурян - заступник директора з наукової роботи Інституту. Крім того, не зважаючи на складні погодні умови, відбувлася навчальна поїздка до м. Буча, де саме відбувався монтаж СЕС на модульному будиночку для пані Ірини, житло якої стало тимчасово непридатним для життя через окупацію Бучі і потребує відновлення. Сюжет про трагічну історію пані Ірини можна переглянути у відео.

Джерело: АСР Синергія