Останні події
Актуальні події проєкту
Програма менторства для команд чемпіонату RE-ENERGIZE UKRAINE
Re-Energize Ukraine КЕЙС-СТАДІ ЧЕМПІОНАТ

Менторська програма «Citizen energy for resilient Ukraine» проводиться в рамках дворічного проекту, що реалізується кооперативом wechange eG та «Агенцією сталого розвитку Синергія» за фінансової підтримки МЗС ФРН. 

Програма менторства енергетичних спільнот триватиме з серпня по жовтень 2023 року. Вона надасть можливість громадським енергетичним групам та громадським діячам, зацікавленим в «зелених» енергетичних проєктах в Україні, скористатися безкоштовною експертною підтримкою на шляху до створення енергетичних спільнот. До них належать питання фінансування, роботи в правовому та регуляторному середовищі, співпраці з місцевою владою та локальними стейкхолдерами, написання бізнес-планів, управління проєктами ВДЕ тощо.

Програма менторства спрямована на експертну підтримку команд-членів Кейс-чемпіонату «RE-ENERGIZE UKRAINE», що покликаний допомогти трьом українським громадам розробити проекти відновлювальних джерел енергії. Учасниками Кейс-чемпіонату та менторської програми стануть як нові, так і вже існуючі громадські енергетичні групи, що допоможе налагодити зв’язки між різними представниками громадського та енергетичного сектору, обмінятись досвідом та отримати фахові знання в сфері ВДЕ.

За кожною з шести команд буде закріплено по два досвідчені наставники з України та Німеччини, які пропонуватимуть індивідуальні сесії та підтримку у вирішенні кейсів. Менторство зосереджуватимесь на найважливіших для команди питаннях, які будуть визначені в процесі відбору команд.

Хто ці ментори?

Українські та німецькі спеціалісти з відновлювальної енергетики та лідери енергетичних кооперативів, відібрані на основі досвіду та знань українських реалій. 

Навіщо брати участь у менторській програмі? 

Створення енергетичної спільноти та подальше управління енергетичним бізнесом у громаді може бути складним завданням. Наставництво допомагає, тому що:

  • воно надихає та мотивує наставників та підопічних розвивати свій потенціал;
  • воно розвиває міжособистісні та комунікативні навички;
  • воно дозволяє ділитися своїми успіхами та невдачами у відкритому, безпечному та сприятливому середовищі;
  • ви отримуєте користь від практичного досвіду експертів, та не мусите заново винаходити колесо;
  • ви розвиваєте своє вміння вчитись, ділитись знаннями та ставити правильні запитання для досягнення своєї мети;
  • ви зможете переоцінити свою діяльність та знайти інноваційні рішення. 

І ментори, і підопічні – усі навчаться нового в ході структурованого обміну. Ментори передають досвід, підтримують створення нових енергетичних спільнот, планування та реалізацію проектів. Їхній час винагороджується. Підопічні отримують вигоду від досвіду експертів та успішно просувають свої власні місцеві проекти, а отже, енергетичну незалежність та декарбонізацію України.

Після кожної менторської сесії команди створюють короткий протокол, в якому фіксують запитання та результати. Найважливіші результати менторства та розроблені бізнес-плани увійдуть в посібник про енергетичні спільноти в Україні, що буде опублікований в рамках проекту на початку 2024 року. 

Реєстрація на Кейс-чемпіонат «RE-ENERGIZE UKRAINE» буде відкрита 22 червня 2023 року.