Останні події
Актуальні події проєкту
Тренінг для менторів з розвитку зелених енергетичних спільнот

Empty Banner

25 та 26 липня в Берліні відбувся надзвичайно інтенсивний тренінг для менторів з розвитку зелених енергетичних спільнот в межах проєкту „Citizen Energy for Resilient Ukraine“ від wechange eG та Агенції сталого розвитку "Синергія", що фінансується МЗС ФРН. Тренінг був проведений досвідченими тренерами та практиками енергетичних спільнот з Європейської федерації енергетичних кооперативів REScoop.eu. Учасниками стали фахівці енергетичної сфери з України та Німеччини.  

Серед основних тем, які розглянули учасники, були: 

  • концепція створення енергетичних спільнот, досвід ЄС та історії успіху 
  • моделі створення та управління енергетичних спільнот 
  • інструменти для менторського супроводу створення енергетичних спільнот 
  • мобілізація ресурсів та фандрейзинг 
  • комунікаційна стратегія та менеджмент стейкхолдерів 
  • співпраця з громадами 

Учасники дискутували про сценарії зеленої трансформації України та можливості демократичної участі громадян в енергетичному переході та розвитку розподіленої генерації ВДЕ в Україні. Вражає рівень менторів та їх включеність у процес, а також готовність уже сьогодні інвестувати свій час та експертизу у розвиток зелених енергетичних спільнот. 

26 липня 2023, у продовження навчального візиту менторів проєкту до Берліну, відбулися робочі зустрічі з представниками німецьких кооперативів. Зокрема, з менеджером асоціації німецьких кооперативів DGRV, основною метою діяльності якої є сприяння розвитку кооперативів у Німеччині, надання консультативних послуг, а також фінансової, законодавчої, технічної підтримки кооперативного руху.  

Іншим спікером був член правління кооперативу BürgerEnergie Berlin eG, який познайомив учасників з напрямами діяльності енергетичного кооперативу. Окрім створення та розвитку проєктів ВДЕ, кооператив займається політичним лобіюванням інтересів своїх членів щодо умов доступу до мереж розподілу електроенергії, здійснює підтримку енергетичних спільнот та проводить навчання для членів кооперативу. 

Дякуємо всім учасникам за їхню відданість розвитку відновлюваної енергетики та енергетичних спільнот в Україні!