Презентація практичного посібника "Створення спільнот "зеленої" енергетики в Україні

Посібник «Створення спільнот «зеленої» енергетики в Україні» розкриває перспективу залучення громадян до активної участі у енергетичному переході до відновлюваних джерел енергії в Україні з урахуванням досвіду та кращих практик Європейського Союзу. У публікації висвітлено важливість створення спільнот громадян, що сприяють розвитку розподіленої генерації, виробництву «зеленої» енергії на місцевому рівні, забезпечення енергетичної безпеки та подолання енергетичної бідності.

Особлива увага в навчальному матеріалі приділяється розробці ефективних бізнес-моделей функціонування енергетичних спільнот в громадах, розробці плану дій та створенню енергетичних кооперативів, як однієї з організаційних форм енергетичних спільнот. Викладені практичні рекомендації та шаблони документів стануть надійним фундаментом для ініціативних груп та ентузіастів розвитку зеленої енергетики, що прагнуть ініціювати зміни у вітчизняній енергетиці та сприяти сталому розвитку країни.

Практичні темплейти та зразки документів (статут, бізнес-план, фінансова модель та типові договори), що знаходяться у додатках до посібника, можуть бути використані громадами для здійснення практичних кроків у створенні зелених енергетичних спільнот на місцях. Матеріали було підготовлено з використанням нормативної бази ЄС та вітчизняного законодавства.
Усі автори та авторки посібника є дійсними менторами та менторками проєкту «Енергетичні спільноти для стійкої України» (2023-2024), що фінансується Міністерством закордонних справ Уряду Німеччини. Практичні напрацювання, викладені у посібнику, було апробовано ментор(-к) ами в наставницькій роботі з командами, які працювали над вирішенням кейсів з розробки проєктів відновлюваної енергетики під час чемпіонату RE-ENERGIZE UKRAINE 2023. Інформація, що міститься у даному посібнику, також буде використана для проведення тренінгів для громад та подальших обговорень.

Переглянути електронну версію посібника можна тут

Переглянути відеоінструкцію до заповнення фінансової моделі можна за посиланням


Думки, висновки та рекомендації належать авторам цього посібника і не обов’язково відображають погляди Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та уряду Німеччини.

Практичний посібник підготовлено під загальною координацією фахівців ГО «Агенція сталого розвитку «СИНЕРГІЯ» у рамках проекту «Зелене відновлення України: підтримка демократизації відновлюваних джерел енергії та енергетичних спільнот» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна»