Останні події
Актуальні події проєкту
Анонс дискусії "Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні"
Запрошуємо 14 вересня у Вінницю

Banner

14 вересня 2023 у Вінниці відбудеться дискусія «Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні», що проводиться в межах реалізації проєкту «Civil Society Energy for Resilient Ukraine». Попередня програма заходу знаходиться тут. Реєстрація доступна до 12 вересня 2023 року за посиланням.

Метою публічної дискусії є презентація першої частини фокус-групового дослідження "Потенціал створення зелених енергетичних спільнот в Україні" та поширення знань про зелені технології і переваги сталої енергетики. З прес-релізом дослідження можна ознайомитись тут.

Окрім того, захід має на меті сприяння розвитку локальних проєктів відновлюваної енергетики через залучення громадян та місцевих громад до вироблення спільних рекомендацій для написання “Білої книги розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні”. Дослідження надає уявлення про наявні передумови, бар’єри та стимули створення, а також узагальнює рекомендації щодо заходів, необхідних для стимулювання створення енергетичних спільнот в Україні. 

Під час дискусії підніматимуться наступні питання: 

  • Свідомість та освіта: поширення знань про зелені технології та переваги сталої енергетики та підвищення компетенцій на рівні місцевих громад. 
  • Екологічні вигоди: обговорення позитивного впливу зелених енергетичних спільнот на навколишнє середовище, сприяння політиці декарбонізації. 
  • Економічний аспект: оцінка економічної доцільності та можливостей залучення інвестицій у зелені проекти громад. 
  • Правовий контекст: огляд законодавчих нововведень та регуляторного середовища для підтримки розвитку зелених енергетичних спільнот. 
  • Громадська участь: виявлення можливостей залучення громадян до 
  • планування та реалізації зелених проектів. 
  • Виклики та перешкоди: обговорення можливих проблем та шляхів їх подолання на шляху до створення зелених енергетичних спільнот в Україні. 
  • Підтримка ініціатив: огляд можливостей державної та місцевої підтримки зелених енергетичних ініціатив. Успішні кейси. 
  • Співпраця: пропозиції щодо співпраці між різними суб'єктами – громадянами, бізнесом, державою – для сприяння розвитку зелених енергетичних спільнот. 

Запрошуємо долучитись до заходу! Реєстрація доступна до 12 вересня 2023 року за наступним посиланням.