Our events
Recent events of the project
Відбувся другий вебінар "Підготовка до створення спільнот "зеленої" енергетики"
24 травня відбувся другий вебінар із серії освітніх воркшопів у рамках роботи Літньої школи "RE-ENERGIZE UKRAINE"

24 травня відбувся другий вебінар із серії освітніх воркшопів у рамках роботи Літньої школи "RE-ENERGIZE UKRAINE": Підготовка до створення спільнот «зеленої» енергетики.

Обговорили законодавчу базу та приклади створення енергетичних спільнот, переваги використання відновлюваних джерел енергії, технології відновлюваної енергетики.

Chriss Vrettos, Financing Project Manager REScoop.eu, розповів про створення і особливості діяльності REScoop.eu – європейської федерації енергетичних кооперативів, яка започаткована у 2013 році у Бельгії, на сьогодні нараховує понад 2000 енергетичних кооперативів, а це 1,5 млн. членів.

На його думку до 2025 року кожен другий європеєць продукуватиме ⚡️45% власної енергії  від загального попиту.

Розповів про особливості створення енергетичних спільнот у Європі, назвав найбільші і найуспішніші з них та охарактеризував законодавче поле, у якому вони функціонують.

Сергій Кравчук, директор KNESS-energy, з практичної точки зору поділився напрацюваннями і досвідом у впровадженні бізнес-моделей для споживачів електроенергії, які використовують ВДЕ у своєму енергозабезпеченні.

Вважає, що в Україні окрім альтернативи децентралізувати систему енергозабезпечення, іншого шляху немає. Однозначно  Україна рухатиметься шляхом «зеленого» переходу.  Є позитивні зрушення у цьому плані в сучасному законодавстві, де особлива роль відведена споживачам, які будують, чи вже збудували об’єкти генерації і мають фізичну можливість віддавати в зовнішню мережу.

Охарактеризував можливі бізнес-моделі, зупинився на їх перевагах для споживача.

В’ячеслав Комар, Вінницький національний технічний університет, розповів про технології відновлюваної енергетики, звернув увагу на певні моменти, якими треба оперувати, щоб результат впровадження тих, чи інших технологій давав дійсно бажаний ефект.

Зазначив, що немає якісних засобів накопичення електричної енергії, а зараз в умовах війни, накопичення грає ключову роль.

Продемонстрував атлас енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії по областях України.

Окреслив різницю між сонячними, фотоелектричними, вітровими, та тепловими станціями. Стосовно характеристик, треба порівнювати, що ми отримаємо в результаті і враховувати всі умови.

Підняв важливе питання про вплив ВЕС на оточуюче середовище та їх недоліки.

Жваве обговорення та велика кількість запитань свідчили пр професійність виступів спікерів, їх актуальність і затребуваність.

Запис вебінару за посиланням: https://youtu.be/SGv_HA-0HAk