Останні події
Актуальні події проєкту
Відкрито реєстрацію менторів проєкту
Поділіться своїм досвідом та знаннями
Civil Society Energy UA

Запрошуємо поділитись своєю експертизою в проєктах ВДЕ та стати ментором для команд українських ентузіастів зеленої енергетики!

Реєструйтесь в базі менторів проекту тут (англійською).

Менторська програма «Citizen energy for resilient Ukraine» проводиться в рамках дворічного проєкту, що реалізується кооперативом wechange eG та «Агенцією сталого розвитку Синергія» за фінансової підтримки МЗС ФРН.

Програма менторства енергетичних спільнот триватиме з серпня по жовтень 2023 року. Вона надасть можливість громадським енергетичним групам та громадським діячам, зацікавленим в «зелених» енергетичних проєктах в Україні, скористатися безкоштовною експертною підтримкою на шляху до створення енергетичних спільнот. До них належать питання фінансування, роботи в правовому та регуляторному середовищі, співпраці з місцевою владою та локальними стейкхолдерами, написання бізнес-планів, управління проєктами ВДЕ тощо.

Програма менторства спрямована на експертну підтримку команд-членів Кейс-чемпіонату «RE-ENERGIZE UKRAINE», що покликаний допомогти трьом українським громадам розробити бізнес-плани для проєктів відновлювальних джерел енергії та енергетичних спільнот. Учасниками Кейс-чемпіонату та менторської програми стануть як нові, так і вже існуючі громадські енергетичні групи, що допоможе налагодити зв’язки між різними представниками громадського та енергетичного сектору, обмінятись досвідом та отримати фахові знання в сфері ВДЕ.

За кожною з команд буде закріплено по два досвідчені наставники з України та Німеччини, які пропонуватимуть індивідуальні сесії та підтримку у вирішенні кейсів. Менторство зосереджуватимесь на найважливіших для команди питаннях, які будуть визначені в процесі відбору команд. Ментори надаватимуть свої послуги на платній основі, яка є можливою завдяки фінансовій підтримці МЗС ФРН.

Хто стане менторами?

Українські та німецькі спеціалісти з відновлювальної енергетики та лідери енергетичних кооперативів, відібрані на основі досвіду та знання українських реалій.

Ментори:

  • зацікавлені у менторській діяльності;

  • мають досвід роботи у проєктах відновлювальної енергетики;

  • вільно володіють англійською мовою;

  • готові до щонайменше 4 консультацій та стартових зустрічей, спонтанних запитань;

Відібраним для менторства експертам пропонується пройти підготовчий тренінг для глибшого ознайомлення з методиками менторства, розуміння способів побудови енергетичних спільнот та знайомства з лідерами енергетичних спільнот з Німеччини. Тренінг відбудеться 25-26 липня 2023 року в м. Берлін та проводитиметься тренерами Європейської федерації енергетичних кооперативів Rescoop.

Як побудоване менторство?

Програма менторства складається з початкової зустрічі та щонайменше трьох подальших консультацій тривалістю щонайменше 60 хвилин кожна. Менторство триватиме з серпня по жовтень 2023 року.

Початкова зустріч ментора з командою проводиться для того, щоб:

  • прояснити очікування від менторства;

  • визначити початкові цілі для менторства;

  • створити план дій;

  • узгодити часові рамки і графік зустрічей;

  • підписати базову угоду про менторство.

Наступні три консультації покриватимуть питання створення бізнес-плану енергетичної спільноти на базі одного з об’єктів, запропонованих в рамках кейс-чемпіонату.

Роль ментора полягає в тому, щоб підтримувати проєкти енергетичних спільнот шляхом:

  • надання фахового знання, аби команди змогли просуватися в створенні бізнес-плану;

  • направлення команди до інших установ, організацій та служб підтримки;

  • надання інформації, підтримки та натхнення членам команди;

  • консультації щодо різного роду питань, що стосується реалізації проєктів ВДЕ.

Роль ментора не полягає в тому, щоб:

  • надавати фінансування та іншу підтримку, окрім менторства;

  • виконувати роботу групи замість її членів;

  • вирішувати конфлікти в групі;

  • вирішувати організаційні питання.

І ментори, і підопічні – усі навчаться нового в ході структурованого обміну. Ментори передають досвід, підтримують створення нових енергетичних спільнот, планування та реалізацію проектів. Їхній час винагороджується. Підопічні отримують вигоду від досвіду експертів та успішно просувають свої власні місцеві проекти, а отже, енергетичну незалежність та декарбонізацію України.

Після кожної менторської сесії команди створюють короткий протокол, в якому фіксують запитання та результати. Найважливіші результати менторства та розроблені бізнес-плани увійдуть в посібник про енергетичні спільноти в Україні, який буде опублікований в рамках проекту на початку 2024 року.

Реєстрація для потенційних менторів відкрита до 30 червня 2023 року за цим посиланням.