Останні події
Актуальні події проєкту
Відкритий діалог у Вінниці
Перспективи розвитку зеленої енергетики в Україні
Bild 4

14 вересня 2023 року у Вінниці відбувся публічний діалог "Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні". Захід був організований Агенцією сталого розвитку "Синергія" у співпраці з wechange eG в рамках проєкту "Civil Society Energy for Resilient Ukraine", що фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Діалог об'єднав 40 учасників з України та з-за кордону, які обговорили рішення у сфері зеленої енергетики, поділилися своїм досвідом та налагодили зв'язки. Програма включала в себе супер-фінал кейс-чемпіонату, який завершився під час заходу.  

Діалог розпочався з обміну поглядами на шанси та перешкоди співпраці громадянського суспільства та держави у розвитку зеленої енергетики в Україні. Євгенія Чоботова, представник економічного відділу Посольства Німеччини в Києві, та Марцеліна Голембєвска, незалежний експерт з питань зеленої енергетики з Польщі, представили міжнародну перспективу, а Яна Чайковська з Інституту розвитку міст Вінницької міської ради поділилася своїм баченням на місцевому рівні. Крім того, Наталія Зайцева-Чіпак представила попередні результати фокус-групового дослідження "Фінансові, технічні та законодавчі аспекти створення енергетичних громад в Україні", проведеного Соціоінформ. Було наголошено на важливості безперервного обміну між місцевими та європейськими учасниками, співпраці між зеленими активістами, державою та громадянським суспільством, а також зеленою економікою. Створення альтернативних організаційних структур, таких як енергетичні спільноти, може стати ключовим фактором у майбутньому розвитку України.

Bild Gruppe

Панельна дискусія продовжила цей діалог. У ній взяли участь Сергій Кравчук (директор KNESS Energy), Костянтин Криницький (голова енергетичного департаменту ГО "Екодія", Київ), Стелла Шенвізнер (підприємець у сфері відновлюваної енергетики та співзасновник ініціативи Repowering Ukraine, Німеччина), Михайло Ганчук (генеральний директор ТОВ "Промавтоматика-Вінниця", Вінниця) та Олег Левченко (директор з розвитку громадської організації "Подільська агенція регіонального розвитку", Київ). 

Разом з аудиторією учасники дискусії обговорили поточний стан зеленої енергетики в Україні та переваги енергетичних спільнот як для місцевих громад, так і для бізнесу. Під час дебатів також піднімалися питання про те, як просувати зелені технології в Україні та які стимули і законодавчі рамки можуть забезпечити держава і муніципалітети для більш ефективного переходу до зеленої енергетики. Як приклади успішних енергетичних проектів були представлені громада Северинівки паном Левченком та німецька ініціатива "Repowering module for Ukraine" пані Шенвізнер.

 

Bild 4

Публічний діалог завершився суперфіналом Кейс-чемпіонату з вирішення практичних кейсів "Re-Energize Ukraine". З червня 2023 року активісти в сфері зеленої енергетики з України працювали над одним із трьох енергетичних кейсів, розроблених спільно з українськими муніципалітетами. Шість найкращих груп були запрошені до Суперфіналу, щоб представити свої рішення журі експертів, яке обрало команди-переможці. Три найкращі команди були нагороджені менторською програмою для подальшого розвитку та реалізації своїх проектних ідей. Вітаємо переможців й особливо групу EcoGreenTime, яка посіла перше місце. Ми дякуємо кожній групі за їхню роботу та зусилля. 

1. Місце: EcoGreenTime

2. Місце: Чиста енергія

3. Місце: Гринвіч

4. Місце: ННІ Вейнштейна ОНТУ

5. Місце: Світлячки

6. Місце: Тільки зелена енергія

Проект продовжить співпрацювати з командами-переможцями та підтримувати їхні громадські ініціативи у сфері сонячної енергетики.

Superfinal